(ВИДЕО) Дваесет и осум организации почнуваат кампања за бојкот на референдумот


10.08.2018 | 20:53:42 | Референдуми


(ВИДЕО) Дваесет и осум организации почнуваат кампања за бојкот на референдумот

Денес, недела, 5-ти август 2018, дваесет и осум организации - политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората потпишаа Меморандум за стратешка соработка со која се предвидува формирање на Кризен штаб против референдумот кој ќе води јавна пропаганда за неизлегување и бојкот на референдумот на 30 септември 2018 година.

Кампањата ќе се води под слоганот Македонија – Бојкотира!

Центар за комуникации на Единствена Македонија
Скопје, недела, 5 август 2018

Медиуми:

А1он

ТВ Канал 5

ТВ Алсат-М 

1ТВ; ТВ21

ТВ Алфа

ТВ Алфа 

Фокус

Макфакс  

Македонија 365 

Вечер

Пост

Независен

Точка 

Нетпрес

Фокус 

МКД

Локално 

Република 

Прес 24 

Стандард 

Макпресс 

Радио Слободна Европа 

Слободен Печат

Охрид новости 

Е-магазин

Опсервер

Радар

Центар

Цивил

Локално 

Нова Македонија 

Лидер 

Трибуна

Либертас 

Флеш вести 

Плусинфо

Нова

Локално

Нетпрес 

Експрес 

Фактор

Фокус

Вечер 

Инфомакс 

ТВ 24Вести

Тајм 

Дејли

Вести 

Грид 

МИА

Правда