,,Македонија блокира” ја блокираше границата со Грција


27.11.2018 | 11:36:43 | Прес Конференции


,,Македонија блокира” ја блокираше границата со Грција

„Македонија блокира“денес, недела, 25 ноември 2018  го блокира граничниот премин „Богородица“во рамките на своите активности за спречување на уставните измени со кои се брише се што е македонско и одбрана на светото македонско име, идентитетот, историјата и традицијата на македонскиот народ.

Медиуми:

А1 он;

Макфакс

Курир;

Фактор;

Независен;

Нова Македонија;

Вечер прес

Слободен печат

Плусинфо;

Центар

Е-магазин;

МТМ

ТВ Сител;

1 ТВ

Курир; 

Македонија;

Макпрес;

Економски;

Лидер;

Република;

24 Вести;

Вечер;

Точка

Либертас;

24 Инфо

Инфомакс;

МИА;

Вести;

Дејли;

Тајм

Грид