Македонија-Блокира во Вевчани на средба со пратеникот Мукоски


07.11.2018 | 17:07:59 | Прес Конференции


Македонија-Блокира во Вевчани на средба со пратеникот Мукоски

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, вечерва во рамките на народниот собир во Вевчани, делегација на Македонија-Блокира„ оствари и средба со пратеникот Крсто Муковски во неговиот дом.

На кафе средбата со домашна македонска ракија направена лично од домаќинот Муковски, беа разменети  мислења за актуелната состојба во државата во која марионетската власт во Скопје е во очајнички поход по секоа цена да избрише се што е македонско и зошто пратеникот Муковски не треба да учествува во ова национално злосторство спрема македонскиот народ и македонската држава.

Ја информираме јавноста дека средбата помина во конструктивна и охрабрувачка атмосфера. Сеуште ништо не е готово. По средбата со пратеникот Муковски, сега со големо охрабрување ги очекуваме и наредните средби со останатите уценети пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија.

Центар за комуникации на Единствена Македонија
Скопје, среда, 8 ноември 2018

Медиуми:

А1 он

Макфакс 

Вечер

Весник 

Македонија 

Точка

Актуелно 24 

Независен 

ТВ 21 

Фокус 

Пост 

Центар 

Независен     

Е-магазин                                                          

Фактор 

Фокус

ТВ Алсат-М

ТВ 21

ТВ 24Вести 

ТВ Канал 5 

ТВ Сител

А1 он

Радио Слободна Европа

Делчево денес 

Макфакс

Република 

Прес 24

Охрид новости

Инфомакс 

МКД 

Пулс 24

Прес 24 

Фокус

МТМ 

Флеш вести

Фактор 

ТВ Канал 5

Фокус 

365 

Вечер прес

Фактор

Локално 

Либертас 

Цивил медиа 

Лидер

Макпрес 

Радар 

Прес 24

Плус инфо

Пулс 24 

Нова Македонија

Вечер прес 

МКД

Фактор 

Прес 24 

Фокус

Локално 

Нова ТВ 

Центар 

Либертас

Тајм

Вести 

Дејли

Грид