(ВИДЕО) Дваесет и осум организации почнуваат кампања за бојкот на референдумот


10.08.2018 | 20:53:42 | Прес Конференции


(ВИДЕО) Дваесет и осум организации почнуваат кампања за бојкот на референдумот

Денес, недела, 5-ти август 2018, дваесет и осум организации - политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората потпишаа Меморандум за стратешка соработка со која се предвидува формирање на Кризен штаб против референдумот кој ќе води јавна пропаганда за неизлегување и бојкот на референдумот на 30 септември 2018 година.

Кампањата ќе се води под слоганот Македонија – Бојкотира!

Центар за комуникации на Единствена Македонија Скопје, недела, 5 август 2018

Медиуми:

А1он; ТВ Канал 5; ТВ Алсат-М; 1ТВ; ТВ21; ТВ Алфа; ТВ Алфа; Фокус; Макфакс;  Македонија 365Вечер; Пост; Независен; Точка; Нетпрес; Фокус; МКД; Локално; Република; Прес 24СтандардМакпрессРадио Слободна ЕвропаСлободен Печат; Охрид новости; Е-магазин; Опсервер; Радар; Центар; Цивил; Локално; Нова МакедонијаЛидерТрибуна; Либертас; Флеш вестиПлусинфо; Нова; ЛокалноНетпресЕкспресФактор; Фокус; Вечер; Инфомакс; ТВ 24Вести; Тајм; Дејли; Вести; Грид; МИА; Правда