Бачев му пиша на Ципрас: Не влегувај во авантура со Заев оти ќе ти се врати како бумеранг


15.05.2018 | 16:12:19 | Прес Конференции


Бачев му пиша на Ципрас: Не влегувај во авантура со Заев оти ќе ти се врати како бумеранг

Изјава, Единствена Македонија д-р Јанко Бачев, претседател на Единствена Македонија Скопје, 15 мај 2018

Единствена Македонија денес, вторник, 15 мај 2018, требаше да го предаде писмото на претседателот на партијата Јанко Бачев до Алексис Ципрас преку грчката амбасада во Скопје.

Меѓутоа, иако вчера секретарот на Единствена Македонија договори во амбасадата писмото да биде предадено денес во 13:00 ч, делегацијата на Единствена Македонија предводена од претседателот Бачев наиде на повеќе полицајци кои по налог на грчкиот амбасадор не дозволија влез во амбасадата.

Единствена Македонија го осудува ваквиот дволичен и кукавички однос на грчкиот амбасадор во Скопје.

Центар за комуникации на Единствена Македонија Скопје, 16 мај 2018

Подолу можете да го погледнете интегралниот текст од писмото до Ципрас Медиуми: А1 он Фокус Макфакс Либертас Мактел Весник Медиа 24 Вечер Слободен печат Точка Агенда Пинг Народен глас Инфомакс Фокус Макфакс Тајм Дејли Грид Јутуб Канал на Единствена Македонија

Интегрален текст од писмото до Ципрас

alt alt alt alt