Собир на Единствена Македонија пред руската амбасада за подршка на протераниот руски дипломат


03.04.2018 | 00:36:14 | Прес Конференции


Собир на Единствена Македонија пред руската амбасада за подршка на протераниот руски дипломат

Собир, Единствена Македонија Амбасада на Руската Федерација во Република Македонија Скопје, вторник, 3 април 2018

Единствена Македонија, денес, вторник, 3 април 2018 година, организираше Собир пред руската амбасада во знак на подршка за протераниот дипломат од амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија, како и подршката до рускиот народ. Претседателот на Единствена Македонија, д-р Јанко Бачев лично му ја пренесе подршката на амбасадорот Олег Шчербак кој во својот говор пред присутните се заблагодари на подршката.

Центар за комуникации на Единствена Македонија
Скопје, 3 април 2018

Медиуми:

А1 он (во живо)

Денешен

МИА

Вечер (во живо)

А1 он (Бачев)

ТВ Сител

Макфакс (во живо)

Македонски медиа сервис (во живо)

Локално

Либертас

Фактор

Плусинфо

Нетпрес

Слободен печат

Макфакс (Бачев)

Макфакс (амбасадорот Шчербак

Пинг (Бачев)

Скај

Точка

Македонија 365

Вечер

Фокус

Пинг (во живо)

Стандард

Либертас

Сакам да кажам

Радио Слободна Европа

Макфакс

А1 он

Независен

24 Инфо

Цивил

Медиа

Фокус

Локално

Точка

ТВ Алсат

ТВ 21

">ТВ 21 (видео)

Независен

Експрес

Точка

Пост

Вечер

Либертас

Фактор

Тајм

Грид

Вести

Дејли