31
(0)

Честитка од претседателот Бачев: 11 Октомври е ден кој не задолжува да ги победиме непријателите на македонското дело

-„Денес над Македонија се раѓа ново сонце на слободата започна на 11 октомври 1941 година со вооруженото востание против фашистичкот окупато..

f15
(0)

Кој пратеник од ВМРО-ДПМНМЕ ќе гласа за промена на уставот, нема да стигне ниту до границата при обидот за бегство од државата

Македонскиот народ и поголем дел од граѓаните на Република Македонија на референдумот во неделата јасно порачаа дека не сакаат членство в..

Струмица 25, 27.09.2018
(0)

Бачев од Костурино и Струмица: Ова не е битка за лидери, ова не е битка за Јанко Бачев, јас сум небитен, ова не е битка за власт, ова е битка за Македонија, битка за Македонците (ВИДЕО + ФОТО)

Караванот на Кризниот штаб против референдумот кој води референдумска кампања под слоганот „Македонија Бојкотира„ вечерва, четврток, 27 с..