Фотографија,
(0)

Бачев и Петровски им пишаа на Ердоган и Орбан: Помогнете да ја спречиме марионетската власт во Скопје да избрише се што е македонско

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев и кандидатот за претседател од „Македонија-Блокира„ на претстојните избори Филип Пет..

Фотографија
(0)

Ацо Николовски шеф на Изборниот штаб на „Македонија-Блокира“, кандидатурата на Филип Петровски ќе се зајакне и со 10.000 потписи

„Македонија – Блокира„ на синоќешната седница за претседател на Републичкиот изборен штаб за претстојните избори го избра Ацо Николов..

Фотографија
(0)

Единствена Македонија до Мицковски: Еве ви кандидат за претседател со кој сплотени ќе го победиме злото наречено Зоран Заев

Единствена Македонија како дел од „Македонија-Блокира„ ја поздравува и целосно ја подржува кандидатурата на Филип Петровски за претседа..

101
(0)

Заев ја замајува јавноста со мерцедесот и платата на Груевски а ветуваше одземање на украдени 5 милијарди евра од претходната власт

Марионетската власт на Зоран Заев заглавена во безаконие, корупција и криминал продолжува да ја замајува јавноста со смешните обвиненија ..