37
(0)

Македонските попови да фрлат анатема до седмо колено за оние што ги подржуваат уставните измени за бришење на Македонците

Во името н Единствена Македонија и во свое лично име упатувам честитки до членовите на Синодот на Македонската православна Црква, на препо..

Фотографија 1
(0)

Заев со покачени министерски плати и нова армија заменици-директори во јавни претпријатија до просечна плата од 500 евра

На прашањето на новинарите по преземањето на премиерската функција во 2017 кога очекува да се оствари ветувањето за просечна плата од 500 евра..

(ВИДЕО) Полициски упад и растурање на кампот на „Македонија-Блокира“ пред Собранието, отпорот против хунтата продолжува пожестоко

На 25 декември 2018 во 03:00 часот по полноќ кордон полиција заедно со екипи на градското комунално претпријатие незаконски упаднаа во кампот на..