1
(0)

Централниот комитет на Единствена Македонија донесе одлука да го подржи Филип Петровски за кандидат за претседател

Централниот комитет на Единствена Македонија како највисоко одлучувачки орган на партијата помеѓу два конгреса, денес, недела, 10 февруари ..

115 (фб)
(0)

Заев ги обештетува лозарите од буџетот а не бара одговорност за винарските визби кои го украле грозјето на лозарите

Од вчерашната 119-седница на Владата произлезе скандалозна иформација дека одземеното грозје на лозарите од тиквешкот регион за 2014, 2015 и 2016 ..

Фотографија,
(0)

Бачев и Петровски им пишаа на Ердоган и Орбан: Помогнете да ја спречиме марионетската власт во Скопје да избрише се што е македонско

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев и кандидатот за претседател од „Македонија-Блокира„ на претстојните избори Филип Пет..

Фотографија
(0)

Ацо Николовски шеф на Изборниот штаб на „Македонија-Блокира“, кандидатурата на Филип Петровски ќе се зајакне и со 10.000 потписи

„Македонија – Блокира„ на синоќешната седница за претседател на Републичкиот изборен штаб за претстојните избори го избра Ацо Николов..

Фотографија
(0)

Единствена Македонија до Мицковски: Еве ви кандидат за претседател со кој сплотени ќе го победиме злото наречено Зоран Заев

Единствена Македонија како дел од „Македонија-Блокира„ ја поздравува и целосно ја подржува кандидатурата на Филип Петровски за претседа..