Фотографија
(0)

Бачев: Лага е дека се работи на откривање на атентатот врз Глигоров, акцијата „Автомобил„ е укината и Глигоров го доби документот за тоа

Претседателот на Единствена Македонија по повод 25 годишнината од обидот за атентат врз поранешниот македонски претседател во изјава за ја..

30
(0)

30 септември, Денот на големата референдумска победа, ден кога народот кажа НЕ онаму каде што марионетската власт рече ДА – фотогалерија

„Македонија Бојкотира“ ја одбележа двегодишнината од референдумот на кој македонскиот народ и државјаните на Република Македонија и пок..

Фотографија
(0)

Утре одбележување на 30 септември, Денот на референдумската победа, „Не се откажуваме – Битката за Македонија продолжува“

Националниот блок „Македонија – Бојкотира“ во кој своевремено се здружија 84 организации – партијата Единствена Македонија и 83 маке..

Фотографија
(0)

Единствена Македонија до Бугарија: Гоце Делчев може да почива во мир, спремни сме да ви го подариме триото Заев, Шеќеринска и Димитров

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апост..

Фотографија
(0)

Бачев и честиташе на американската амбасадорка Брнс за повторниот избор на марионетска влада на фалсификувани избори

Честитка, Единствена Македонија проф. д-р Јанко Бачев, престедател на Единствена Македонија Скопје, вторник, 1 септември 2020 Драга амбасадор..

134
(0)

Бачев: ДУИ ги внесе во владината програма Монструм и Дива Населба, бараме храбар пратеник кој ќе ги предложи Карпалак, Вејце и Љуботенски Пат

Зоран Заев во новата владина програма за која два дена се расправа во Собранието, предвиде и вети испитување на случаите за кои се заинтере..