115 (фб)
(0)

Единствена Македонија до Бугарија: Гоце Делчев може да почива во мир, спремни сме да ви го подариме триото Заев, Шеќеринска и Димитров

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апост..

Фотографија
(0)

Бачев и честиташе на американската амбасадорка Брнс за повторниот избор на марионетска влада на фалсификувани избори

Честитка, Единствена Македонија проф. д-р Јанко Бачев, престедател на Единствена Македонија Скопје, вторник, 1 септември 2020 Драга амбасадор..

134
(0)

Бачев: ДУИ ги внесе во владината програма Монструм и Дива Населба, бараме храбар пратеник кој ќе ги предложи Карпалак, Вејце и Љуботенски Пат

Зоран Заев во новата владина програма за која два дена се расправа во Собранието, предвиде и вети испитување на случаите за кои се заинтере..

Фотографија
(0)

Честитка од Бачев по повод Успение на Пресвета Богородица: Домот, семејството и Македонија се светост и затоа битката за нашите светости е света должност

Честитка, Единствена Македонија проф. д-р Јанко Бачев, претседател на Единствена Македонија Скопје, петок, 28 август 2020 Претседателот на Еди..

115 (фб)
(0)

Единствена Македонија до родители на средношколци: Не наседнувајте на т.н Сојуз на средношколци кој е сомнителна организација

Во врска со засиленото форсирање во јавноста на т.н. Сојуз на средношколци кој речиси секојдневно остварува средби со владини министри око..

Фотографија
(0)

Бачев на средба со иранскиот амбасадор: Устите на европските бирократи се полни со демократија а признаваат фалсификувани избори

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев придружуван од генералниот секретар Ацо Николовски, во име на Коалицијата „Никогаш се..

Фото
(0)

Бачев го честита денот на АРМ: Со насилното членство во НАТО, Армијата е ставена на погрешна страна на историјата како топовско месо на НАТО

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев упати честитка по повод Денот на Армијата – 18 август -„Почитувани припадници на Арм..

Фотографија
(0)

Бачев и Кекеновски на средба со германскиот заменик амбасадор Граф: Недозволиво е фалсификувани избори во земја кандидат за членство во ЕУ

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев и претседателот на ФРОДЕМ Јове Кекеновски во име на Коалицијата „Никогаш северна – ..