Фотографија
(0)

Единствена Македонија: Ќе ја разгледаме правната можност за испитување на психичката способност на Пендаровски за вршење на функцијата

Вчерашното симптоматично однесување на Стево Пендаровски после средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски отвора сомнеж дека п..

14
(0)

(Видео + Фото) Бачев се поклони на гробот на Гоце Делчев: Нема да дозволиме Гоце повторно да биде предаден како што беше предаден за време на животот

Изјава, Единствена Македонија проф. д-р Јанко Бачев, претседател на Единствена Македонија Скопје, вторник, 4 мај 2021 година По повод 118 години ..

nova
(0)

Велигденска честитка од Бачев: Преку Христос божјата љубов победи над божјиот гнев, преку македонскиот народ ќе победи Македонија над странските измеќари кои рушат се што е македонско

Честитка, Единствена Македонија проф. д-р Јанко Бачев, претседател на Единствена Македонија Скопје, недела, 2 мај 2021 година Претседателот на..

фотографија
(0)

Бачев го честита 1 Мај: Тажно е со работниците, бандитите од власта стануваат најголеми капиталисти а работниците остануваат на улица

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев на работниците им го честита 1 Мај – Меѓународниот ден на трудот. -„Во име на Единств..

вејце
(0)

Единствена Македонија: Зоран Заев е кукавица и плашливец кој нема храброст да го испита злосторството кај Вејце од терористите од ДУИ

Зоран Заев под закрила на своите странски ментори покажа храброст со бришењето на името, идентитетот, историјата и традицијата на македонс..

Фотографија
(0)

Единствена Македонија: 27 април е еден од светлите датуми во поновата македонска историја, одговорност за монтираните осуди мора да има

27 април е еден од светлите датуми во поновата македонска историја. Македонски патриоти на 27 април влегоа во собранието со силна верба дека ..

Фотографија
(0)

Единствена Македонија: Потребно е вештачење и дијагноза за психичката состојба на Талат Џафери и заразените пратеници со скафандери

Вчерашното симптоматично однесување на Талат Џафери и заразени пратеници со скафандери во Собранието отвора сомнеж дека постојат случаи ..

Фотографија-
(0)

Средба на Бачев со францускиот амбасадор Бомгартнер: Земја со безаконие, марионетска власт и политички затвореници нема што да бара во ЕУ

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев придружуван од генералниорт секретар Ацо Николовски, денеска оствари средба со новоим..

3
(0)

Единствена Македонија: Скандал, марионетата Заев договори Албанци да добиваат државјанство со сведоци и сметки за струја и вода

Единствена Македонија е згрозена од најновиот антимакедонски договор на марионетската влада со албанските партии околу законот за државј..