janko-bacev-fejsbuk-foto

Претседателот Бачев однесен во полициска станица

Oct 30 2018
(0) Comments

Претседателот на Единствена Македонија, проф. д-р Јанко Бачев, денеска е задржан на информативен разговор во полициска станица поради соопштението на Единствена Македонија од 2 октомври 2018 за кое полицијата смета дека претставува загрозување на сигурноста на 8-те пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ кои се приклучија на 72 пратеници од СДСМ  за двотретинско мнозинство во Собранието и гласаа за одлуката за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија иако од објавувањето на соопштението до денеска се поминати 28 дена а на пратениците не им фали ништо од аспект на нивната сигурност. Подетални информации на утрешната прес конференција на Единствена Македонија.

Центар за комуникации на Единствена Македонија
Скопје, вторник, 30 октомври 2018

Медиуми:

А1 он

Макфакс

Фокус

Република

Точка

Радио Слободна Европа

365

Сакам да кажам

Независен

Плус инфо

Фактор

МК новости

Таратур

И портал

Вечер прес

Вечер

Актуелно 24

Весник

Нова Македонија

Слободен печат

Флеш

Журнал

Бизнис вести

МТМ

24 Инфо

Правдико

Судство

Трибуна

Експрес

Лидер

За се

Прес 24

Либертас

4 Новости

Денешен

Лидер

Макпрес

Инфомакс

Делчево денес

10-10

Е-магазин

Цивил медиа

Локално

Стандард

Нетпрес

Бриф

Центар

Кајгана

Тв Алсат – М

Тв 24 Вести

Тв 21

ТВ Канал 5

Нова ТВ

ТВ Сител

ТВ Телма

ТВ Тера

Тв 24 вести

1ТВ

ТВ Алфа

Тајм

Вести

Дејли

Грид

image_print