Фотографија

(ВИДЕО) Полициски упад и растурање на кампот на „Македонија-Блокира“ пред Собранието, отпорот против хунтата продолжува пожестоко

Dec 25 2018
(0) Comments

На 25 декември 2018 во 03:00 часот по полноќ кордон полиција заедно со екипи на градското комунално претпријатие незаконски упаднаа во кампот на „Македонија-Блокира“ пред Собранието на Република Македонија и на брутален начин ги отстранија и растурија шаторите. Меѓутоа, отпорот продолжува наредните денови уште пожестоко до финалната цел, да ја спречиме марионетската власт да избрише се што е македонско.

Вторник, 25 декември 2018

Медиуми:

А1 он; Пулс 24МакфаксТВ Сител; ТВ Канал 5; ТВ ТелмаТВ Алсат-М; 1 ТВТВ 21Нова ТВПрес 24; Фокус; 365; МКД; Фокус; Независен; Радио МОФ; Либертас; Фокус; Прес 24; Плусинфо; Актуелно; 24 Вести; Пост; ЕкспресДелчево пресЦивилмедиа; Таратур; МК Новости; Инфомакс; ММСФактор24 ИнфоПрес 24; Либертас; Локално; Слободен печат; Точка; Либертас; 365;   Локално; Цивил Медиа; Бриф; Нетпрес; Пулс 24; ДенешенРепублика; Скопје 24; Курир; Р С Европа; Скопје инфо; МИАТајм; Вести, Дејли; Грид