Фотографија

(ВИДЕО) Тројца пратеници се заклучени во Собрание и врз нив се врши притисок, Стивенсон од ЦИА е во Собранието

Jan 10 2019
(0) Comments

Изјава, Македонија-Блокира
д-р Јанко Бачев претседател на Единствена Македонија
Скопје, четврток, 10 јануари 2019

„Имаме информации дека седницата е одложена бидејќи тројца пратеници не сакаат да ги прифатат барањата на Беса и одбиле да гласаат, сега тие тројца пратеници се заклучени во Собранието, каде што е дојден и Дејвид Стивенсон локалниот раководител на ЦИА и врз нив се врши невиден притисок”, изјави пред демонстрантите Јанко Бачев, претседателот на Единствена Македонија.

Тој го повика Јавниот обвинител веднаш да дојде во Собранието бидејќи се случува државен удар, како и претседателот Иванов, бидејќи човек на американската служба, односно Стивенсон е присутен во Собранието и врши притисок врз пратениците.

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев штотуку соопшти важна информација!

Posted by Единствена Македонија on Thursday, January 10, 2019

Медиуми:

МКД

Макфакс

ТВ 21

4Новости

Скопје 1

Фактор

А1 он

24 Инфо

Точка

Реакцијата на Талата Џафери од Собранието
А1 он

Макфакс

1ТВ

Плусинфо

Е-магазин

Фокус

Слободен Печат

ТВ 21

Независен

Радио Слободна Европа

Нова Македонија

ТВ Канал 5

Вечер прес

Нова ТВ

24 Инфо

Либертас

Цивил Медиа

Локално

Точка

МКД

Опсервер

4Новости

Центар

Скопје 1

Судство

Весник

Вечер

МК Новости

Инфомакс

Тајм

Вести

Дејли

Грид

image_print