1.Фотографија

(ВИДЕО) „Македонија-Блокира“ од синоќешниот протест: Дојде часот народот да одлучи, или ќе дозволи хунтата да избрише се што е македонско или Македонија ќе победи. Трето нема!

Dec 02 2018
(0) Comments

„Македонија-Блокира“ синоќа, сабота, 1 декември 2018 одржа Сенароден македонски протест пред Собранието на Република Македонија по кој се поставија шатори и се останува до исполнување на целта а тоа е распуштање на Собранието и распишување на избори без Зоран Заев како премиер.. Од протестот беше испратена силна порака дека мора да се одбрани светото македонско име, идентитетот, историјата и традицијата на македонскиот народ.

Говорот на претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев

 

Говорот на Координаторот на „Македонија-Блокира„ Драган Угриновски

Posted by Ljubomir Trpovski on Saturday, December 1, 2018

 

Говорот на Филип Петровски од ВМРО-ДПМНЕ – Демократска фракција

Posted by Dafinka Makedonka Jurukova on Saturday, December 1, 2018

 

Говорот на Првенецот на Христијанско Братство Жарко Гроздановски

Posted by Ljubomir Trpovski on Saturday, December 1, 2018

 

Говорот на претседателот на Семакедонскиот национален совет Македониум Страшко Олумчев

Posted by Ljubomir Trpovski on Saturday, December 1, 2018

 

Говорот на претседателот на Македонското конзервативно движење Марјан Камиловски

 

Сите говори на Семакедонскиот протест

Posted by Risto Mijakovski on Saturday, December 1, 2018

Медиуми:

А1 он; МакфаксПулс 24; Радио Слободна ЕвропаТВ Телма; ТВ 21; ТВ СителТВ Алсат-М; ТВ Тера; ТВ Канал 5; 1 ТВТВ 21; Нова ТВМКД; Независен; ЦентарМКД; Фокус; КурирЛибертас; Радио Слободна Европа; Фокус; МакфаксА1 он; Новости; Прес 24; Фактор; Нетпрес; А1 он; МТМ; МК-Новости; Република; Плусинфо; Инфомакс; Весник; Точка; ЛидерПрес 24; Макфакс; Е-магазин; Центар; Прес 24; ФлешФокус; Слободен печат; Независен; 24 Инфо; КурирВечер прес; Е-магазин; За СеНова Македонија; МакпресТајм; ДејлиВести