IMG_0755

(ВИДЕО) Задоволни сме од средбата со пратеникот Мукоски

Nov 08 2018
(0) Comments

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани, делегација на Македонија-Блокира„ оствари и средба со пратеникот Крсто Муковски во неговиот дом.

Во пријатна атмосфера на кафе средбата со домашна македонска ракија направена лично од домаќинот Муковски, беа разменети  мислења за актуелната состојба во државата во која марионетската власт во Скопје е во очајнички поход по секоа цена да избрише се што е македонско и зошто пратеникот Муковски не треба да учествува во ова национално злосторство спрема македонскиот народ и македонската држава.

Ја информираме јавноста дека изразуваме задоволство од исходот на средбата. Сеуште ништо не е готово. По средбата со пратеникот Муковски, сега со големо охрабрување ги очекуваме и наредните средби со останатите уценети пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија.

Центар за комуникации на Единствена Македонија
Скопје, среда, 8 ноември 2018

Медиуми:

А1 он; Макфакс; Вечер; Весник; МакедонијаТочка; Актуелно 24НезависенТВ 21Фокус; ПостЦентарНезависен; Е-магазин; ФакторФокус; ТВ Алсат-М; ТВ 21ТВ 24Вести; ТВ Канал 5; ТВ СителА1 он; Радио Слободна Европа; Делчево денесМакфаксРепублика; Прес 24; Охрид новости; ИнфомаксМКД; Пулс 24; Прес 24Фокус; МТМФлеш вестиФактор; ТВ Канал 5; Фокус; 365; Вечер пресФактор; Локално; ЛибертасЦивил медиа; Лидер; МакпресРадар; Прес 24; Плус инфо; Пулс 24; Нова МакедонијаВечер прес; МКДФактор; Прес 24; Фокус; Локално; Нова ТВ; Центар; Либертас; Тајм; Вести; ДејлиГрид