20181125195325

(ВИДЕО) ,,Македонија блокира” ја блокираше границата со Грција

Nov 27 2018
(0) Comments

„Македонија блокира“денес, недела, 25 ноември 2018  го блокира граничниот премин „Богородица“во рамките на своите активности за спречување на уставните измени со кои се брише се што е македонско и одбрана на светото македонско име, идентитетот, историјата и традицијата на македонскиот народ.

Медиуми: А1 он; МакфаксКурир; Фактор; Независен; Нова Македонија; Вечер пресСлободен печатПлусинфо; ЦентарЕ-магазин; МТМТВ Сител; 1 ТВКурир; Македонија; Макпрес; Економски; Лидер; Република; 24 Вести; Вечер; ТочкаЛибертас; 24 ИнфоИнфомакс; МИА; Вести; Дејли; ТајмГрид