3
(0)

Единствена Македонија до Бугарија: Оставете ги на мира Македонците, спремни сме да ви ги подариме Малески, Георгиевски, Бучковски и Заев

Република Бугарија јавно ја соопшти својата позиција дека патот на Република Македонија за членство во Европската Унија подразбира целос..

60
(0)

Единствена Македонија до владата: Кога е бал нека е маскенбал, намалете го коефициентот на платите на уставните судии од 4% на 0.5%

Безобразието на Уставниот суд продолжува. По запирањето на Уредбата на владата за исплата на минимални плати од 14.500 денари на уставните су..

60
(0)

Мирчевски: Срамота, прехранбените пакети не биле хуманитарна помош, туку проект на СДСМ за купување гласови за изборите

Прес конференција, Коалиција „Никогаш северна – само Македонија“ Мирјана Мирчевски, претседателка на Унијата на жени на Единствена Ма..

Фотографија,,,
(0)

Единствена Македонија до Заев: Побарај на собраниската седница уставобранителите да си заминат дома, си ја исполни желбата за одмазда

Единствена Македонија ја повикува власта на СДСМ и Зоран Заев на евентуалната седница со свикување на веќе распуштениот парламент да ги ам..

94431733_2695553174095516_778966785272578048_o
(0)

Единствена Македонија: СДСМ и Зоран Заев го губат компасот, го сметаат за голем успех тоа што Бугарија и Грција не множат со нула

Единствена Македонија во име на Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ реагира на соопштението на СДСМ со кое владеачката па..

Фотографија,
(0)

(ВИДЕО) Бачев: Самуел ти благодарам за вистината за лажните милијарди од ЕУ ама не се заебавајте со помош од 25 шатори, 200 душеци и 1.000 ќебиња

Изјава, Коалиција Никогаш северна – само Македонија“ проф. д-р Јанко Бачев, претседател на Единствена Македонија Скопје, среда, 22 април 20..

Честитка,
(0)

(ВИДЕО) Велигденска честитка од Бачев: Преку Христос божјата љубов победи над божјиот гнев, преку македонскиот народ ќе победи Македонија над странските измеќари кои рушат се што е македонско

Честитка, Единствена Македонија проф. д-р Јанко Бачев, претседател на Единствена Македонија Скопје, сабота, 18 април 2020 Претседателот на Еди..