Nov 03 2018
0

Големиот македонски патриот Јане Ченто, обвинет за настаните од 27 април во Собранието, останува во темните зандани на „Шутка„. Вчера, Апел.. Read More

Nov 04 2018
0

Денес, недела, 4-ти ноември 2018, осумдесет и четири организации – политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјат.. Read More

Nov 05 2018
0

Зоран Заев за време на протестите пред Собранието во јуни годинава јавно кажуваше дека во Македонија се финансираат партии и навивачки гру.. Read More

Nov 11 2018
0

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на  избори „Македонија-Блокира„ во кој членуваат 84 орган.. Read More

Nov 12 2018
0

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира„ и Координативното тело на.. Read More

Nov 15 2018
0

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа, сабота, 10 ноември .. Read More

Фејсбук профил на претседателот на НДМ – Јанко Бачев

sidebartjanko